24MKSport Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

24MKSport Forum


 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 FK Vardar Skopje so Nova Ponuda za Demiri

Go down 
АвторПорака
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4
Admin
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4


Број на мислења : 211
Age : 35
Localisation : Austria ( Wien )
Registration date : 2007-06-10

FK Vardar Skopje so Nova Ponuda za Demiri Empty
ПишувањеПредмет: FK Vardar Skopje so Nova Ponuda za Demiri   FK Vardar Skopje so Nova Ponuda za Demiri Icon_minitimeВто Јун 12, 2007 4:30 pm

* "Вардар во текот на денешниот ден ми понуди подобри финансиски услови во однос на досегашните па постои можност да останам во клубот. Сепак, странство ми е првиот приоритет", ни изјави вчера Демири
FK Vardar Skopje so Nova Ponuda za Demiri 2199584970101275486S200x200Q85 Раководството на Вардар посакува и во следната сезона во своите редови да го има еден од најдобрите во изминатата година, фудбалерот од средниот ред Ертан Демири, на кого во јуни му заврши договорот со "црвено-црните".

По своите одлични игри, посебно во пролетниот дел од шампионатот, за Ертан Демири и во канцеларијата на "вардарци" веќе има понуди од неколку странски екипи, меѓутоа овој пат и Вардар е решен да го задржи и за следната натпреварувачка сезона нудејќи му нов финансиски договор.

"Да. Вардар во текот на денешниот ден ми понуди подобри финансиски услови во однос на досегашните, но засега с$ уште не се знае што понатаму со мојата кариера", ни изјави вчера Демири, веднаш одговарајќи на прашањето колкави се шансите и натаму да остане во нашиот најтрофеен клуб.

"По новата понуда секако постои можност да останам во клубот. Да бидам искрен, очекувам до 22 јуни с$ да биде дефинитивно познато, иако продолжување во странска екипа во овој момент ми е прв приоритет".

За услугите на Демири силно се загреани и соседите, Работнички К.

"Со Работнички немам разговарано веќе 5-6 дена, така што останато е на оние првичните разговори. Нема ништо конкретно и околу тоа, па ќе повторам дека сепак приоритет ми е заминување надвор од Македонија", вели Демири.

За фудбалерот на Вардар сериозен интерес пројавиле екипи од Израел, Белгија и Украина
Вратете се на почетокот Go down
http://www.MK24Sport-Forum.tk
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4
Admin
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4


Број на мислења : 211
Age : 35
Localisation : Austria ( Wien )
Registration date : 2007-06-10

FK Vardar Skopje so Nova Ponuda za Demiri Empty
ПишувањеПредмет: Re: FK Vardar Skopje so Nova Ponuda za Demiri   FK Vardar Skopje so Nova Ponuda za Demiri Icon_minitimeВто Јун 12, 2007 4:30 pm

Албанска Беса со најконкретна понуда

"Нема зошто да кријам. Меѓу неколкуте понуди најконкретна е онаа на албанскиот прволигаш Беса од Каваја, клубот каде настапува поранешниот вардаров фудбалер Арбен Нухији. Раководството на ФК Беса навистина нуди конкретни финансиски услови, искажуваат големи амбиции за следната сезона па ќе видиме", истакнува Демири
Вратете се на почетокот Go down
http://www.MK24Sport-Forum.tk
 
FK Vardar Skopje so Nova Ponuda za Demiri
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» FK Vardar Skopje 1947 Neoficijalen Sajt
» Vardar i Bez Georgievski
» Vardar ke Testira Crnogorci
» Vardar : Belasica 1:0 (0:0) Pioneri
» Filip Despotovski Potpisa za Vardar

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
24MKSport Forum :: ФК Вардар Скопје 1947-
Отиди до: