24MKSport Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

24MKSport Forum


 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 FK Rabotnicki Skopje : Spartak Plaven 5:1 (3:0)

Go down 
АвторПорака
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4
Admin
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4


Број на мислења : 211
Age : 35
Localisation : Austria ( Wien )
Registration date : 2007-06-10

FK Rabotnicki Skopje : Spartak Plaven 5:1 (3:0) Empty
ПишувањеПредмет: FK Rabotnicki Skopje : Spartak Plaven 5:1 (3:0)   FK Rabotnicki Skopje : Spartak Plaven 5:1 (3:0) Icon_minitimeВто Јун 12, 2007 4:26 pm

РАБОТНИЧКИ К - СПАРТАК ПЛЕВЕН 5:1 (3:0)

Помошно игралиште на Работнички К во Скопје. Гледачи: 50. Судија: Ацо Мировски (Скопје). Стрелци: М. Стојановски 24', 74', Ќириќ 36', 69', Зефиќ 39' (РАБ), Иванов 77' (СПА).

РАБОТНИЧКИ К: Димовски, Поповски, Скендеровиќ, Бојчевски, Јанев, Андреевски, Џипунов, Зефиќ, Милошевски, М. Стојановски, З. Петковски.

Уште играа: Мицевски, Ќириќ, Ингилизов, Александровски, Богоевски, Петрески, Андрески, Кускински.

СПАРТАК ПЛЕВЕН: Николов, Диков, Босилков, Костадинов, Гајдарски, Ненов, Георгиев, Митов, Петков, Иванов, Гетов.

Уште играа: Ботев, Јуруков, Тодоров, Станчев.

Ветераните на Работнички К продолжуваат со успеси на меѓународна сцена. Имено вчера на помошното игралиште на ФК Работнички К во Скопје тие ги "прегазија" ветераните на бугарскиот клуб Спартак од Плевен со убедливи 5:1. Избраниците на селекторот Ѓоко Стојановски особено брилјираа во првиот дел кога постигнаа три гола. Прв резултатот го "отвори" Мики Стојановски во 24 минута, водството го зголеми Ќириќ во 36 а на 3:0 зголеми Зефиќ три минути подоцна.

Во вториот дел ветераните на Работнички К со вторите голови на Ќириќ во 69 и Мики Стојановски 74 минута зголемија на 5:0. Тука застанаа а гостите од Бугарија преку Иванов во 77 успеаја само да намалат на 5:1
Вратете се на почетокот Go down
http://www.MK24Sport-Forum.tk
 
FK Rabotnicki Skopje : Spartak Plaven 5:1 (3:0)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» FK Rabotnicki Skopje ke se Podgotvuva na TARA
» FK Rabotnicki Skopje : Cementarnica 1:1 (1:0) na Penali 6:5
» FK Vardar Skopje so Nova Ponuda za Demiri
» FK Vardar Skopje 1947 Neoficijalen Sajt
» Start na Milan Junior Kampot vo Skopje

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
24MKSport Forum :: ФК Работницки Скопје 1947-
Отиди до: