24MKSport Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

24MKSport Forum


 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Atak na Dvojnata Kruna

Go down 
АвторПорака
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4
Admin
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4


Број на мислења : 211
Age : 35
Localisation : Austria ( Wien )
Registration date : 2007-06-10

Atak na Dvojnata Kruna Empty
ПишувањеПредмет: Atak na Dvojnata Kruna   Atak na Dvojnata Kruna Icon_minitimeПон Јун 18, 2007 4:42 pm

Атак на двојната круна
РАБОТНИЧКИ К ВЧЕРА СО ПРОЗИВКАТА СТАРТУВАШЕ СО ЛЕТНИТЕ ПОДГОТОВКИ

*"Ние како клуб имаме намера во идната сезона да атакуваме на двојната круна" потенцираше стратегот Драгољуб Беквалац

* Првиот тренинг го "одработија" само 12 играчи, меѓу нив беа и новакот Демири и повратникот Лазаревски, оправдано отсутни беа Игњатов, Неџипи, Карчев и Маџовски
Вратете се на почетокот Go down
http://www.MK24Sport-Forum.tk
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4
Admin
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4


Број на мислења : 211
Age : 35
Localisation : Austria ( Wien )
Registration date : 2007-06-10

Atak na Dvojnata Kruna Empty
ПишувањеПредмет: Re: Atak na Dvojnata Kruna   Atak na Dvojnata Kruna Icon_minitimeПон Јун 18, 2007 4:43 pm

Тргна Работнички К со летните подготовки. Вчера точно во 10 часот со првата прозивка а потоа и со првиот тренинг "романтичарите" стартуваа со подготовките а наредната сезона во која како и обично во последните неколку сезони "влегуваат" со големи амбиции. Но како ретко досега стратегот Драгољуб Беквалац имаше на првиот тренинг на располагање само 12 фудбалери. Познато е дека "ремонтот" одамна е направен, досега си заминаа единаесетмина а има и нови имиња. Сепак вчера стартуваа само Томе Пачовски, Марко Јовановски, Мирослав Вајс, Аделунде Дабатунде Лукман, Бојан Михајловиќ, Иван Пејчиќ, Баже Илијоски, Немања Милисављевиќ, Иван Тричковски, Крсте Велкоски, новакот Ертан Демири и повратникот Димитрија Лазаревски. Никола Карчев (викендов стапи во брак и имаше свадбена веселба), Филип Маџовски, Стојан Игњатов и Ндерим Неџипи од различни причини ќе задоцнат неколку дена.

По состанокот во соблекувалната и извршената прозивка фудбалерите заедно со помошниците на Беквалац, Жикица Тасевски, Зоран Ѓурѓевиќ и Мане Манев имаа 45 минутен џогинг на кејот на Вардар.

"Започнуваме онака како што и планиравме. Во Скопје ќе бидеме до 24 јуни за кога е закажано заминување на Тара (Србија), каде што ќе одиграме најмалку четири контролни натпревари Досега закажани се средбите со Војводина и Зета. Таму остануваме до 9 јули а до 19 истиот месец кога ја играме првата средба во квалификациите во Купот на УЕФА ќе работиме во Скопје. Инаку амбициите на Работнички К не се нови. Ние како клуб имаме намера и во оваа сезона да целиме кон највисоките дострели. Имаме намера што подобро да се претставиме во фудбалска Европа а на домашна сцена атакуваме на двојната круна на задоволство на нашите најверни навивачи. Познато е дека во нашата екипа се случи целосен 'ремонт'. Си заминаа единаесетмина а ќе се обидеме да доведеме адекватни засилувања. Велам засилувања а не нови имиња. Засега има двајца нови играчи, ќе има уште неколкумина, значи селекцијата не е завршена. Ќе се обидеме да создадеме поквалитетен тим од лани и со тоа да ги оствариме нашите амбиции
Вратете се на почетокот Go down
http://www.MK24Sport-Forum.tk
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4
Admin
UltrasBOYS-KOMITI_Vienna4


Број на мислења : 211
Age : 35
Localisation : Austria ( Wien )
Registration date : 2007-06-10

Atak na Dvojnata Kruna Empty
ПишувањеПредмет: Re: Atak na Dvojnata Kruna   Atak na Dvojnata Kruna Icon_minitimeПон Јун 18, 2007 4:43 pm

Се чека на Јанчевски, Беќири, Мојсов, Османи...

Беквалац не крие дека покрај Демири и Лазаревски клубот планира уште најмалку четири нови имиња од нашата Прва лига во неговиот тим. Едни од оние кои во моментов се преговара се Бобан Јанчевски, Арѓент Беќири (Ренова), Ѓорѓи Мојсов (Пелистер), а според Беквалац тој го преферира младиот играч за врска на Ренова Минас Османи. Според него Османи има квалитет да игра во Работнички К.

Беквалац ја одбил Војводина

"Јас ја преземам дел од вината што Работнички К не успеа да ја освои третата титула. Токму затоа мојот мотив да работам тука во иднина е уште поголем. Само за ваша информација јас официјално ја одбив отворената понуда на Војводина за местото шеф на стручниот штаб. Имаше и некои други понуди но тие не беа толку конкретни каква што беше онаа од новосаѓаните. Но, претходно се договорив за соработка со раководството на Работнички К и имам намера да ги предводам 'романтичарите' и во оваа сезона дополни Беквалац.

И Мегленски бил во "игра"Неофицијално дознаваме дека најдобриот фудбалер на Победа и капитен Тони Мегленски имало шанса да потпише за Работнички К. Преговори имало но сепак Мегленски како што веќе е познато се решил да ја прифати понудата од хрватскиот прволигаш Меѓимурје од Чаковец. Инаку како што напомена Беквалац има намера во деновите што претстојат да доведе петмина квалитетни играчи од Србија. Сиите тие би имале квалитет веднаш да заиграат во првиот тим. Со нив и со Михајловиќ, Пејчиќ, Милисављевиќ и Лукман тогаш бројот на странците би бил девет
Вратете се на почетокот Go down
http://www.MK24Sport-Forum.tk
Sponsored content

Atak na Dvojnata Kruna Empty
ПишувањеПредмет: Re: Atak na Dvojnata Kruna   Atak na Dvojnata Kruna Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Atak na Dvojnata Kruna
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
24MKSport Forum :: ФК Работницки Скопје 1947-
Отиди до: