24MKSport Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

24MKSport Forum


 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Momirovski se Zali na Povreda

Go down 
АвторПорака
Hristijan-KOMITI

Hristijan-KOMITI


Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-10

Momirovski se Zali na Povreda Empty
ПишувањеПредмет: Momirovski se Zali na Povreda   Momirovski se Zali na Povreda Icon_minitimeПон Jул 16, 2007 3:23 pm

Момировски се жали на повреда

Последни пет дена од подготовките на Пелистер во бугарската база Тетевен. Се ближи крајот но се зголемува "бесот" кај фудбалерите кои со нерпение посакуваат да се вратат во Битола. Се јавуваат и првите проблеми за избраниците на тренерот Неџат Хусеин кои во силно темпо се подготвуваат за новата сезона. Во Тетевен не тренира Игор Момировски.


Тој се жали на болки во пределот ан тетивата на левата нога. Добива одмор од стручниот штаб исто како и новиот напаѓач Александров. Фудбалерот кој летово пристигна од Лиртекс има проблеми со мускулот. Проблеми но поради стомачен вирус и за Дејан Блажевски. И тој не тренира а ова трио кое последниве два дена се повеќе се дружи со лекарите најваројатно нема да настапи на денешниот ретпоследен тест на "зелените" во Тетевен. Противникот е второлигашот Јантра а во среда е последниот тест пред враќањето дома.

Пелистерци се задоволни од досегашниот тек на подготовките кои се во завршна фаза а средбата со Берое во среда ќе биде главен тест за досега сработеното во таборот на битолчани.

Сеуште не е јасно дали Пелистер летово ќе се засили и со Горан Ставревски чиј конечен одговор ќе се знае за десетина дена
Вратете се на почетокот Go down
 
Momirovski se Zali na Povreda
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
24MKSport Forum :: ФК Пелистер Битола-
Отиди до: